image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Gęstość oleju 

Gęstość oleju - co to jest?

Parametry mają bardzo duże znaczenie w kwestii wyboru czynnika smarującego. Czym w takim razie jest gęstość oleju silnikowego? Jest to wartość, która określa ciężar właściwy. Zanim przejdziemy do dalszych wyjaśnień, trzeba powiedzieć jasne, że zagadnienie, jakim jest olej gęstość, nie ma absolutnie nic wspólnego z lepkością oleju. Dlatego zdecydowanie nie należy używać tych parametrów zamiennie.

Olej gęstość - jak ją określić?

Skoro wiemy już, że gęstość oleju silnikowego to określenie ciężaru właściwego, to warto wiedzieć, jak odczytywać daną wartość. Wyższe oznaczenie określa, że olej jest gęstszy. Jak dokładnie można to zobrazować? Dla przykładu olej 5W30 jest w wysokich temperaturach rzadszy od oleju, który oznaczony jest 5W-40.

Olej silnikowy do wymiany - zadbaj o prawidłowe działanie jednostki napędowej

Olej silnikowy jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie silnika. Smaruje ruchome elementy, tym samym zmniejszając siłę tarcia. Jednocześnie zapobiega rdzewieniu elementów, przyczynia się do tłumienia drgań. A także czyszczenia szczelin silnika z nagaru. Gęstość oleju oraz inne parametry muszą być jak najwyższe, biorąc pod uwagę fakt, że - zwłaszcza w nowych samochodach, montowane są silniki niezwykle skomplikowane w swojej budowie i wyjątkowo precyzyjnie wykonane. Oleje muszą być na przykład odporne na szeroki zakres temperatur roboczych. Wszystko jak widzisz, ma znaczenie. Dlatego wybierając najlepszy olej, warto kierować się konkretnymi zasadami i zaleceniami producenta auta. Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty, w której znajdziesz oleje silnikowe o różnej gęstości, lepkości oraz wytworzone z różnych typów baz olejowych. Zapraszamy. Odwiedź się nasz sklep motoryzacyjny 2407.pl. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, który polecamy produkty w bardzo korzystnej cenie.