Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Części do nadwozia

Nadwozie każdego samochodu, niezależnie od marki, roku produkcji i kosztu, to solidna rama, na której mocowane są różne elementy lub części samochodowe karoserii. Podstawowe elementy, czyli elementy karoserii, kształtują wygląd pojazdu, wzmacniają ramę i pochłaniają wszelkie uderzenia podczas zderzenia. Takie detale obejmują maskęboczne błotniki, bagażnikdrzwizderzaki. Często po wypadku uszkodzone części trzeba zdemontować i wymienić na nowe, a następnie ponownie pomalować. Ważnymi elementami części karoserii są również klamki, zamki, zapięcia, lusterka, szyby. Wszystko to można przypisać elementom dekoracyjnym co zmienia wygląd samochodu. Mogą to być spojlery, listwy progowe, nakładki progowe. Części zamienne mogą zmienić właściwości aerodynamiczne. Na przykład spojler poprawia przepływ powietrza i zapewnia dodatkową siłę docisku, podczas gdy wloty powietrza na masce utrzymują chłód silnika. Główna różnica między takimi częściami a głównymi elementami nadwozia polega na tym, że samochód może poruszać się po drogach bez ich instalowania.  

Rodzaje komponentów

Elementy nadwozia różnią się materiałami i miejscem mocowania na samochodzie. Ale najważniejsze jest zwrócenie uwagi na producenta. Według tego kryterium wszystkie części samochodowe można podzielić na dwie kategorie:

  • oryginał. Wyprodukowany przez ten sam koncern, który wyprodukował samochód. Części idealnie pasują do aut i są dostarczane do sprzedaży do centrów serwisowych i sklepów specjalistycznych;
  • zamienniki. Wyprodukowane przez innych producentów. Pod względem kształtu i wyglądu mogą kopiować oryginalne części lub są opracowywane od podstaw. Są produkowane przez wiele europejskich firm, ale najczęściej na rynek wchodzą tanie odpowiedniki z Chin czy Tajwanu.

W wielu krajach świata sprzedaż analogów nabiera tempa, ponieważ takie części zamienne są tańsze niż oryginały. Jednak w pogoni za oszczędnością konsument otrzymuje produkty o złej jakości i krótkim okresie użytkowania. Części zamienne mogą nie pasować do karoserii, a po zamontowaniu pomiędzy elementami występują duże szczeliny. W miarę możliwości staraj się wybierać oryginalne części, które posłużą dłużej, a w razie wypadku ochronią pasażerów i kierowcę. Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości części karoserii, odwiedź stronę internetową 2407.PL. W tym sklepie internetowym możesz kupić części karoseryjne do samochodów z dostawą w całym kraju.

Co musisz wiedzieć robiąc zakupy online?

Aby kupić części karoserii wystarczy wejść do sklepu internetowego, który sprzedaje części karoserii i przejrzeć katalog online. Aby mieć pewność, że zakup online Cię nie zawiedzie, zwróć uwagę na następujące punkty:

  • spójrz w opisie produktu nie tylko na markę samochodu, do którego pasuje element karoserii, ale także na producenta części zamiennych. Znając te informacje, możesz znaleźć recenzje produktów od określonego producenta w Internecie;
  • jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz wyszukać potrzebne części samochodowe w sklepach w Twoim mieście. Oceń ich jakość, wygląd, a następnie zamów to samo w Internecie. Wiele witryn oferuje bezpłatną dostawę do domu za określoną cenę zakupu;
  • kupującemu ma możliwość zwrotu nowego produktu w ciągu 14 dni, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie pasuje. W takim przypadku pełna cena towaru jest zwracana konsumentowi. Sprawdź warunki zwrotu przy składaniu zamówienia, jeśli nie podoba ci się ta część.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz mógł kupić części samochodowe do karoserii i nie pomylić się z wyborem. Aby nie bać się oszustwa, skontaktuj się z zaufanymi sklepami internetowymi z dobrymi recenzjami w sieci.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)