Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji

Opony i felgi w 2407.p - Ofert jest wiele - wybór najlepszy

Z frazą „Kup opony samochodowe do samochodu” Google spotyka się ponad tysiąc razy dziennie, a nawet częściej.

Rzeczywiście, wśród kierowców najbardziej wyszukiwane prośby to: zakup opon, tarcz hamulcowych , klocków hamulcowych, kół i innych części zamiennych do pojazdów.

Ofert w internecie jest bardzo dużo, ale to jak gra w ruletkę - jeśli uda Ci się kupić wysokiej jakości oponę, która potwierdza opis, lub przy wyjściu otrzymasz produkt, który uzyska status „ oczekiwanie rzeczywistości".

Ale nie wszystko jest takie smutne, a rzeczywiście istnieją portale internetowe, które oferują produkt pierwszej klasy, niezależnie od tego, czy jest to oryginał, czy analog.

Jednym z nich jest internetowy sklep z częściami samochodowymi 2407.PL . Tutaj możesz kupić części do samochodów dowolnej marki, zarówno do samochodu osobowego, jak i ciężarówki. Łatwo jest wybrać nową oponę, tarczę według kodu VIN samochodu lub nazwy.

Zobacz opony i ich charakterystykę

Wybór opon samochodowych, tarcz, kół nie jest trudny. Niemniej jednak, zanim wybierzemy, zastanówmy się, które z nich są, jak wybrać odpowiednie nowe opony do swojego samochodu, które opony są lepsze i na co zwrócić uwagę przed zakupem i wyposażeniem samochodu.

W ogólnej hierarchii opony samochodowe należą do następujących typów:

  • lato - używane w temperaturach powyżej pięciu stopni. Nie hałaśliwy podczas pracy;
  • zimą - posiadają własne oznaczenia, oznaczone jako „skandynawskie”, „europejskie”, „ćwiekowane”. Posiadają doskonałe właściwości przyczepności w warunkach zimowych. Rozsądne byłoby kupowanie i użytkowanie opon zimowych na śliskich, zaśnieżonych torach, gdyż nowa opona w warunkach szybkiej jazdy po asfalcie jest mało wytrzymała – bieżnik szybko się zużywa;
  • całoroczne - nie wymagają wymiany przy zmianie klimatu. Mają jednak słabe właściwości użytkowe. Wymaga częstej wymiany;
  • niski profil - odpowiedni do miasta. Doskonała przyczepność, krótka droga hamowania, szybkie przyspieszenie. Ich minusem jest nieefektywność w warunkach terenowych;
  • bez przebicia - możliwość jazdy z przebiciem koła lub utratą w nim ciśnienia. Sprzedaż opon (gumy) tego oznaczenia odbywa się wysokim kosztem ze względu na jego właściwości techniczne. Instalowany tylko w tych samochodach, w których zapewniony jest czujnik ciśnienia w oponach;
  • terenowe - specjalnie zaprojektowane na drogi gruntowe, w przypadku braku gładkich dróg asfaltowych. Na drogach miejskich bieżnik takiej gumy ulega ścieraniu, a droga hamowania wydłuża się.

Oprócz powyższej listy opony i guma mają swój własny wzór, którego wzór ma praktyczne znaczenie. Symetryczny kierunkowy bieżnik jest bardzo powszechną opcją, ponieważ opony tego typu mają niski indeks prędkości zimowej i są łatwe w montażu. Kierunkowe łatwo odprowadzają wodę, dlatego sprawdzają się na mokrej nawierzchni, szybkobieżne, często używane w samochodach sportowych, oznaczone są strzałką obrotu.

Produkowane są również opony o asymetrycznym wzorze, które również determinuje przebieg ruchu: bezkierunkowy i kierunkowy. Popularność pierwszej opcji wynika z budżetowej ceny, dobrej sterowalności, niskiego poziomu hałasu, doskonałych właściwości drenażowych. Pasuje do felg za pomocą oznaczeń wewnętrznych i zewnętrznych. Drugi typ opon zapewnia dobrą przyczepność, niezależnie od pogody, drenażu, dużych prędkości obrotowych.

Jak dopasować opony do felg

Należy powiedzieć, że powyższa charakterystyka opon samochodowych ma znaczenie, jeśli opony z tarczami są prawidłowo zamontowane. Ponieważ właściwości eksploatacyjne gumy i faktyczne bezpieczeństwo pojazdu na drodze zależą od tych parametrów. Biorąc pod uwagę oznaczenie tarcz (ich średnicę), dobierane są opony, które są wskazywane przez zakres możliwych rozmiarów w tabeli odpowiedników tych części zamiennych.

Sklep internetowy 2407.PL zapewnia wybór opon i tarcz, zarówno oryginalnych, jak i podobnych. Kryteria wyboru

  • rodzaj ochraniacza;
  • opona zimowa lub letnia;
  • komorowe lub bezdętkowe;
  • dopuszczalne obciążenie i prędkość;

Jeśli wymieniasz stare opony na nowe lub całe koło, to raczej wiesz dokładnie, która tarcza i opony będą Ci odpowiadać. Jeśli wybór jest trudny, lepiej użyć kodu VIN modelu, który ma każdy samochód. Katalog części samochodowych, który otworzył się przed Tobą, pozwoli Ci wybrać opony, koła, które będą pasować do Twojego samochodu.

Nasz internetowy sklep motoryzacyjny sprawia, że części samochodowe dostępne są w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Kielcach, Gdańsku, Gdyni i innych miastach, dosłownie w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem oraz do paczkomatów, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu). Za swoje zamówienie możesz zapłacić kartą, przelewem, szybkimi płatnościami, BLIK, za pomocą Przelewy24 lub gotówką przy odbiorze.