image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Oleje samochodowe rodzaje 

Oleje samochodowe rodzaje

Nie jest niespodzianką fakt, że nasz samochód bez oleju za daleko nie pojedzie, ponieważ może się to skończyć zatarciem jednostki napędowej. Olej to bowiem swego rodzaju magiczny płyn, który otula wewnętrzne elementy silnika, dbając tym samym o odpowiednie jego nasmarowanie. A tym samym zapewnia bezawaryjną, a co więcej optymalną jego pracę. Stając przed wyborem najlepszego dla nas oleju silnikowego wart mieć świadomość, że na rynku produkt ten jest pogrupowany po kategorii olej rodzaje. Na rynku bowiem znajdziemy oleje, które powstały z różnych baz. Obecnie dostępne są trzy rodzaje olejów: mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne.

Oleje mineralne - sprawdź co znajdziesz w naszej ofercie

Przyjmuje się, że propozycje mineralne są dedykowane do starszych aut. Choć ich wpływ na obciążenie uszczelnień w silniku jest minimalny, to jednak charakteryzują się szybkim spadkiem swojej gęstości, a tym samym wydajności. A to nie wszystko. Wykorzystując w swoim aucie właśnie ten rodzaj oleju silnikowego, może się okazać, że zimą silnik odmówi nam posłuszeństwa.

Półsyntetyczne i syntetyczne propozycje - rodzaje olejów

Półsyntetyczne oleje dostępne na rynku to opcja, której podstawą w 70% jest baza mineralna, w 30% zaś syntetyczna. Choć jest to alternatywa dedykowana również właścicielom starszych aut, warto jednak pamiętać, że tylko dla tych, które nie mają wymagań co do smarowania silnika. Syntetyczne natomiast to opcja z najwyższej półki olejów. Są to propozycje o doskonałej jakości. Ich wytrzymałość na obciążenia termiczne jest wysoka, a gęstość zmienia się w niewielkim stopniu niezależnie od temperatur (nawet tych skrajnych). To właśnie w tej grupie znajdują się także oleje specjalistyczne.

Jeśli więc jesteś wymagającym Klientem. Szukasz opcji idealnie dopasowanej zarówno do swoich potrzeb, jak i potrzeb silnika w Twoim samochodzie serdecznie zapraszamy do siebie. Nasza szeroka oferta zapewni Ci komfortowy i szybki wybór, a standardy obsługi przełożą się na pełną satysfakcję z zakupów w naszym sklepie internetowym. Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie rodzaje olejów.