image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji

Wszystkie towary Ceramizer 

Firma Ceramizer sp z o.o. istnieje od 1996 roku i specjalizuje się niezmiennie w produkcji wysokojakościowych preparatów do regeneracji i ochrony urządzeń, silników i mechanizmów zużywanych w procesie tarcia ( silniki, manualne skrzynie biegów, układy wspomagania). Preparaty Ceramizer są wytworami całkowicie polskiej produkcji i pozostają własnością polskiej firmy Ceramizer Sp z o.o. Ceramizery są dostępne na rynku polskim od 24 lat i w tym czasie nie tylko potwierdziły swoją skuteczność w opiniach użytkowników i ekspertów lecz również marka Ceramizer stała się synonimem jakości i niezawodności, a nazwa firmy potocznie używana do określania całej rodziny produktów - dodatków do oleju.

Popularne produkty Ceramizer
Ceramizer CB
62 PLN
z VAT
1 szt.
JUTRO
Ceramizer CM2T
34 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja
Ceramizer PRO2
669 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja
Ceramizer CBC
163 PLN
z VAT
2 szt.
25 maja
Ceramizer CK
66 PLN
z VAT
1 szt.
JUTRO
Ceramizer CSX EXTREME
113 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja
Ceramizer CMX EXTREME
82 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja
Ceramizer CS
67 PLN
z VAT
5 szt.
JUTRO
Ceramizer CP
18 PLN
z VAT
1 szt.
JUTRO
Ceramizer CM
66 PLN
z VAT
1 szt.
JUTRO
Ceramizer CBA
164 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja
Ceramizer PRO1
702 PLN
z VAT
10 szt.
28 maja

Firma Ceramizer sp z o.o. istnieje od 1996 roku i specjalizuje się niezmiennie w produkcji wysokojakościowych preparatów do regeneracji i ochrony urządzeń, silników i mechanizmów zużywanych w procesie tarcia ( silniki, manualne skrzynie biegów, układy wspomagania). 

Preparaty Ceramizer są wytworami całkowicie polskiej produkcji i pozostają własnością polskiej firmy Ceramizer Sp z o.o. 

Ceramizery są dostępne na rynku od 24 lat i w tym czasie nie tylko potwierdziły swoją skuteczność w opiniach użytkowników i ekspertów lecz również marka Ceramizer stała się synonimem jakości i niezawodności, a nazwa firmy potocznie używana do określania całej rodziny produktów - dodatków do oleju.

Sektory w których zastosowanie mają preparaty Ceramizer to motoryzacja, ale także przemysł i transport. 

Produkty firmy wielokrotnie byli testowane zarówno przez firmę, jak i przez użytkowników.

Więcej o testach i badaniach znajduje się tutaj

Regeneracja przy użyciu Ceramizera® polega na przywróceniu nominalnych rozmiarów i właściwej geometrii współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których występuje tarcie, poprzez narostowe tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach.

Regeneracja przeprowadzana jest bez demontażu urządzeń, w trakcie ich normalnej eksploatacji, wystarczy dodać preparat do oleju (w silniku, skrzyni biegów, układzie wspomagania kierownicy) lub do paliwa (w przypadku uszlachetniacza paliw). Procesy termodynamiczne zachodzące na powierzchniach trących się, powodują narastanie warstwy ceramiczno-metalowej we wszystkich miejscach a szczególnie w miejscach zużytych (wytartych).  

Narastanie stopniowo stabilizuje się wraz ze zmniejszaniem się współczynnika tarcia co prowadzi do samoczynnej optymalizacji szczelin trących się detali i po osiągnięciu wartości nominalnych, zatrzymuje się odbudowując powierzchnie w sposób prawie idealny. 

Oznacza to, że w miejscach bardziej zużytych (wytartych) i tam gdzie były rysy, odbuduje się grubsza warstwa niż w miejscach mniej wytartych, co w rezultacie prowadzi do odbudowy pożądanej geometrii trących się detali. W celu zwiększenia tarcia przez pierwsze 200 km jazdy z preparatem nie należy przekraczać 2700 obr/min. Proces budowy warstwy ceramicznej trwa 1,5 tys. km lub 25 motogodzin.

Cząsteczki Ceramizera® charakteryzują się wysokim stopniem połączenia z metalem przenoszą cząsteczki metalu (selektywne przenoszenie) w zużyte miejsca, gdzie występuje podwyższona temperatura spowodowana tarciem i tam dyfundują. W tych miejscach połączone cząsteczki metalu i Ceramizera® (dyfundując), odbudowują powierzchnie tworząc warstwę ceramiczno-metalową.

W rezultacie dyfuzji Ceramizera® z metalową powierzchnią, polepsza się struktura siatki krystalicznej metalu, tym samym utwardza i wypełnia się warstwa wierzchnia (powstaje trwała nierozerwalna ceramiczno-metalowa warstwa ochronna). Proces powstawania warstwy nazywany jest ceramizacją. Warstwa ta wypełnia, pokrywa i wyrównuje mikrodefekty i deformacje powierzchni poddawanych tarciu. 

Ceramizer, gdy zastosowany:

 • Zmniejsza zużycie paliwa od 3 do 15 %
 • Zmniejsza zużycie oleju silnikowego.
 • Podwyższa i wyrównuje ciśnienie sprężania w cylindrach.
 • Zmniejsza tzw. "dymienie" silnika.
 • Eliminuje suche straty i ułatwia rozruch (szczególnie zimą).
 • Wycisza pracę silnika i innych mechanizmów, zmniejsza wibrację.
 • Zwiększa sprawność silnika i dynamikę pojazdu.
 • Regeneruje powierzchnie tarcia podczas eksploatacji, bez demontażu obrabianego zespołu. Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni na około 70 000 km przebiegu.
 • Zwiększa trwałość metalowych powierzchni tarcia, nawet 5-cio krotnie.
 • Zastępuje w większości przypadków naprawy, zmniejszając wielokrotnie koszty naprawy w porównaniu z tradycyjnym remontem.
 • Zabezpiecza podzespoły przed korozją i agresywnymi substancjami chemicznymi (ważne w przypadku gdy stosowany olej silnikowy, paliwo może mieć niską jakość).
 • Zmniejsza emisje toksycznych składników spalin.
 • Zmniejsza niebezpieczeństwo blokady pierścieni tłokowych.


Firma Ceramizer sp z o.o. została założona w 1996 roku. Specjalizuje się w produkcji preparatów do regeneracji i ochrony urządzeń, silników i mechanizmów, które zużywają się w procesie tarcia, czyli manualnej skrzyni biegów czy układów wspomagających. Preparaty, które znajdziesz w ofercie Ceramizer są wytwarzane w polskich fabrykach. Są własnością polskiej firmy Ceramizer Sp z o.o. Ma obecnie ponad 1500 punktów dystrybucyjnych oraz korzysta z kilkunastu dystrybutorów zagranicznych. Cały czas doskonali swoją ofertę, co pozwala jej na szybki rozwój.

Firma Ceramizer sp z o.o. jest także właścicielem marki towarowej Ceramizer.pl, która zajmuje się m.in. produkcją dodatków do olejów silnikowych i przekładniowych. 

Ceramizer.pl opinie

Ceramizer.pl to marka działająca pod szyldem Ceramizer sp z o.o. W jej ofercie znajdują się dodatki do olejów silnikowych i przekładniowych, płynów wspomagania o właściwościach regenerujących i profilaktycznych zabezpieczających mechanizmy pojazdu. 

Marka cieszy się ogromną popularnością wśród Klientów poszukujących wysokiej jakości produktów do samochodów. Chemia motoryzacyjna, jaką oferuje odznacza się wysoką jakością i zapewnia sprawne działanie każdego pojazdu. 

Produkty marki Ceramizer były wielokrotnie testowane naukowo w instytutach specjalistycznych, ale także przez fanów motoryzacji. Setki opinii zadowolonych Klientów potwierdzają, że zastosowanie Ceramizerów w różnych typach pojazdów ma sens i jest opłacalne. 

Dwie dawki Ceramizera

Ceramizery działają przede wszystkim w miejscach tarcia metalu o metal, gdzie wytwarzają ochronną warstwę metaloceramiczną o unikalnych właściwościach będącą w stanie wytrzymać przez 70-100 tysięcy kilometrów przebiegu. Jednocześnie są neutralne dla oleju, który jest tu jedynie transporterem.

Warto dodać, że powyższa regeneracja jest przeprowadzana bez demontażu urządzeń, w momencie ich normalnej eksploatacji. Wystarczy, że dodasz preparat do oleju lub do paliwa, a procesy termodynamiczne zachodzące na powierzchniach trących nie spowodują większych szkód w pojeździe. Stopniowo będzie zmniejszał się współczynnik tarcia, co doprowadzi do samoczynnej optymalizacji szczelin trących się detali. Po osiągnięciu wartości nominalnej, odbudowa powierzchni będzie praktycznie idealna. 

Co uda się osiągnąć? Przede wszystkim w miejscach bardziej zużytych, powstanie grubsza warstwa niż w miejscach narażonych na mniejsze wytarcia. Uda się w ten sposób skutecznie odbudować geometrię trących się detali. Zalecane jest, aby przez pierwsze 200 km jazdy z preparatem, nie przekraczać 2700 obr/min. Standardowy proces budowy warstwy ceramicznej trwa 1,5 tys. km lub 25 motogodzin.

Ile Ceramizera do silnika?

Cząsteczki Ceramizera® charakteryzują się wysokim stopniem połączenia z metalem w zużytych miejscach. Działają bardzo dobrze dzięki podwyższonej temperaturze występującej w miejscu tarcia. To właśnie tam dyfundują. Dochodzi do odbudowy powierzchni poprzez wytworzenie warstwy ceramiczno-metalowej. W efekcie, polepsza się struktura siatki krystalicznej metalu. Warstwa wierzchnia jest twardsza i odpowiednio wypełniona. Powstaje w ten sposób nierozerwalna ceramiczno-metalowa warstwa ochronna. Proces ten nazywany jest ceramizacją. Wytworzona warstwa wyrównuje mikrodefekty oraz wszelkie deformacje, które powstały na powierzchni poddawanej tarciu. 

Czy Ceramizer pomoże na zużyte pierścienie?

Ceramizer działa cuda. Co do tego żaden fan motoryzacji nie ma już wątpliwości. Co potrafi?

 • Generuje oszczędności od 3 do 15 % w zakresie zużycia paliwa.
 • Zużycie oleju silnikowego jest znacznie mniejsze.
 • Podwyższa i wyrównuje ciśnienie sprężania w cylindrach.
 • „Dymienie” silnika praktycznie nie występuje.
 • Ułatwia rozruch silnika zimą i wyklucza suche straty. 
 • Praca silnika i innych mechanizmów jest znacznie cichsza. Wibracje są ograniczone do minimum.
 • Podwyższenie sprawności silnika i dynamiki pojazdu.
 • Powierzchnia tarcia ulega regeneracji, bez konieczności demontażu poszczególnych elementów. Trwałość odbudowy do 70 000 km przebiegu. 
 • Metalowe powierzchnie tarcia posiadają 5-krotnie większą trwałość.
 • Zmniejszenie kosztów naprawy i ryzyka wystąpienia ewentualnych awarii. 
 • Podzespoły są zabezpieczone przed korozją i agresywnymi substancjami chemicznymi. 
 • Emisja toksycznych składników spalin ograniczona do minimum.
 • Brak ryzyka wystąpienia blokady pierścieni tłokowych.