image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Wszystkie towary Brembo 

Brembo zostało otwarte w 1961 roku jako warsztat samochodowy, ale w ciągu trzech lat jego założyciele zdecydowanie zdecydowali się przestawić się na produkcję układów hamulcowych. To był główny czynnik sukcesu - teraz Brembo jest najbardziej znanym i uznanym producentem układów hamulcowych na świecie. Obecnie Brembo posiada 18 zakładów produkcyjnych w 16 krajach, 24 przedstawicielstwa i sprzedaż w 70 krajach. Firma zatrudnia 7 700 osób, z czego 10% to inżynierowie. Firma produkuje hamulce do samochodów osobowych i użytkowych, a także do motocykli i zawodów wyścigowych.

części brembo

O firmie Brembo

Założyciele firmy Brembo, Emilio Bombassei i Italo Brad, zajmujący się naprawą i konserwacją samochodów w 1961 roku, wystarczająco szybko oszacowali potencjalną produkcję układów hamulcowych, które następnie musiały być importowane do Włoch z Wielkiej Brytanii. Przejście na produkcję tarcz hamulcowych było możliwe w 1964 roku i natychmiast uzgodnione z Alfa Romeo. A od 1972 roku, ich hamulce były używane w motocyklach Moto Guzzi. Ale prawdziwym przełomem była współpraca z Ferrari. Enzo Ferrari powierzył swoim rodakom rozwój hamulców do swojego sportowego samochodu, a Brembo wdarło się do świata sportów motorowych, pozostając w nim do dziś. Poza sportami motorowymi, Brembo utrzymuje swoją reputację poprzez współpracę z producentami samochodów - szczególnie w dziedzinie supersamochodów i samochodów sportowych. Chociaż oprócz Ferrari, Porsche, Corvette i Mercedesa, Włosi dostarczają swoje produkty do Fordów, GM i Fiatów. Przy okazji, producenci samochodów certyfikują fabryki Brembo, aby spełniały ich wymagania. A potem te same fabryki produkują części zamienne na rynek wtórny.

W XXI wieku, Brembo poważnie rozszerzyło swoje możliwości, liczbę zakładów produkcyjnych i marek. Co ciekawe, producent, oprócz fabryk produkujących hamulce, posiada również odlewnie, więc sam dostarcza metal do swoich zakładów produkcyjnych. Być może jest to jeden z sekretów niesamowitej jakości systemów hamulcowych Brembo. Dzięki zakupom i akwizycjom, a także budowie nowych fabryk na rynkach wschodzących, Brembo posiada obecnie dużą liczbę marek. Oprócz swoich własnych Brembo i Brembo Racing, są to AP i AP Racing - standardowe, jak również hamulce i sprzęgła do motocykli i samochodów wyścigowych. Pod marką Breco produkowane są części tuningowe. Marka ByBre (skrót od By Brembo) została stworzona do produkcji układów hamulcowych do pojazdów silnikowych w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) i południowo-zachodniej Azji. Marchesini - felgi stopowe do samochodów zwykłych i sportowych. A pod marką Sabelt produkowane są akcesoria dla bezpieczeństwa: pasy bezpieczeństwa, foteliki samochodowe i dziecięce.


Klocki hamulcowe Brembo

klocki hamulcowe brembo

Klocki hamulcowe Brembo są dostępne w dwóch podstawowych seriach i jednej sportowej. Wszystkie klocki hamulcowe są homologowane zgodnie z wymogami ECE R90. Certyfikowane klocki hamulcowe są dodatkowo oznaczone (E1, E2, E4 ...) - numer oznacza, który kraj wydał certyfikat. Przy okazji, na wszystkich pakietach znajduje się kod QR, dzięki któremu można uzyskać szczegółowe informacje na temat charakterystyki i instrukcji instalacji. Seria Brembo Original to standardowe klocki włoskiego producenta. Asortyment składa się z 1400 pozycji, które obejmują 98% maszyn używanych w Europie. Do produkcji bloków stosuje się ponad 100 różnych mieszanek ciernych, w zależności od typu pojazdu, wymagań producentów samochodów i oczekiwań właścicieli samochodów. Firma wdraża zasady "jakości OE" na wszystkich etapach produkcji klocków. Na przykład, stosuje się zasadę bezpośredniego formowania na gorąco pod ciśnieniem, która jest stosowana do wszystkich klocków, które trafiają na taśmę przenośnika. Pozwala to na jak najdokładniejsze połączenie materiału ciernego z metalową podstawą, która pochłania hałas i wibracje. Przy okazji, w metalowej podstawie znajduje się uszczelka gumowa, która dodatkowo redukuje negatywne czynniki układu hamulcowego. Druga seria, Brembo Xtra, jest nowością, która została zaprezentowana przez Włochów w 2018 roku.