Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Filtry gazowe - wybór dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań

Instalacje gazowe z roku na rok rosną w siłę. Składają się z kilku podstawowych elementów: zbiornika, sterownika, wtryskiwacza gazu, elektrozaworu, przełącznika B/G ze wskaźnikiem czujnika ciśnienia, filtra oraz reduktora. Popularność zyskują przede wszystkim dzięki zdecydowanie niższym cenom gazu, w porównaniu do benzyny. Jednak wielu kierowców zapomina, że wymaga ona odpowiedniego traktowania. Brak dbałości o jej prawidłowe funkcjonowanie może doprowadzić do skrócenia żywotności.

W instalacji gazowej znajduje się filtr fazy ciekłej instalowany pomiędzy parownikiem a zbiornikiem oraz filtr fazy lotnej montowany pomiędzy reduktorem a spryskiwaczem. Zadaniem jednego, jak i drugiego filtra jest odpowiednia filtracja paliwa z zabrudzeń mechanicznych, w tym opiłków i oleju przed procesem spalania. Do innych zadań filtrów gazowych należy również utrzymywanie wysokiej przepustowości wraz z upływem przejechanych kilometrów. Warto więc pamiętać o odpowiednio częstej wymianie tych elementów, chociażby z uwagi na to, że czyszczenie paliwa przekłada się bezpośrednio na żywotność jednostki napędowej. Jeśli jesteś posiadaczem instalacji gazowej i szukasz filtra, doskonale trafiłeś. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór filtrów gazowych m.in. takich marek jak Certools, Hoffer, Meat&Doria czy GreenGas. Dostępne są zarówno produkty oryginalne, jak i zamienniki, które cieszą się ogromną popularnością z uwagi na stosunek wysokiej jakości do niskiej ceny. Decydując się na zakup, pamiętaj, aby odpowiednio dobrać część do modelu samochodu. U nas kupisz filtry pasujące do marek samochodów największych koncernów na świecie, w tym do BMW, Citroena, Audi, Mazdy, Nissana, Opla oraz Seata. W doborze pomoże Ci znajdująca się na stronie wyszukiwarka. Wpisz numer VIN samochodu, podaj model i rocznik i ciesz się gwarancją doskonale dopasowanej części.

Filtry fazy ciekłej i filtry fazy lotnej

Filtry fazy ciekłej odpowiedzialne są za oczyszczanie paliwa w fazie ciekłej. Wykonane zostały najczęściej z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub metalu. Odpowiedzialne są za oczyszczanie paliwa w fazie ciekłej. We wnętrzu filtra znajduje się pofałdowana bibuła, która tworzy materiał filtrujący. W zależności od wybranego producenta produkty mogą różnić się wysokością, średnicą wewnętrzną i zewnętrzną.

Zadaniem filtra fazy lotnej jest oczyszczanie paliwa, zanim trafi ono do wtryskiwaczy, które sterowane są za pomocą sterownika elektronicznego. Znajdujące się w naszym sklepie filtry sprzedawane są zarówno jako jeden cały element wykonany z metalu, który nie posiada elementów wymiennych, jak również jako część rozbieralna z wymiennym wkładem.

Przygotuj się na wymianę filtrów gazowych

Filtry z wkładem celulozowym zaleca się wymieniać mniej więcej co 10 000 - 15 000 kilometrów. Natomiast te z wkładem poliestrowym umożliwiają przejechanie nawet 25 000 kilometrów. Jednak najbardziej wytrzymałe okazują się filtry z włókna szklanego. Pozwalają bowiem na przejechanie aż 35 000 kilometrów.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)