Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Układ zapłonu w samochodzie - ważny element konstrukcji silnika

Układ zapłonowy tworzy wyjątkowo ważny element konstrukcji silnika. Jego zadaniem jest wytworzenie iskry elektrycznej między elektrodami świecy zapłonowej. Zadaniem iskry z kolei jest zapalenie mieszanki powietrzno-paliwowej znajdującej się w cylindrze. Co to oznacza? Mianowicie to, że układ ten musi wytworzyć iskrę przy odpowiednim położeniu tłoka. Elementami składającymi się na konstrukcję tego układu są między innymi świece zapłonowe, świece żarowe, cewki zapłonowe, kondensatory zapłonowe, przełączniki oraz wyłączniki zapłonu i części składowe. Wszystkie te elementy i wiele więcej, znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Zastanawiasz się części, do jakich marek samochodów znajdziesz u nas? Z pewnością do wszystkich, które wyjechały z fabryk gigantów świata motoryzacji w tym np. Mercedes, Audi, BMW, Lexus, Porsche, Volvo, Jaguar, Jeep, Land Rover, Infiniti, Chrysler.

Najczęstsze przyczyny awarii układu zapłonowego

Układ zapłonowy składa się z wielu elementów, przez co również rodzaje awarii często są różne. Jednak istnieje kilka najpopularniejszych - spalony palec rozdzielacza zapłonu, uszkodzona cewka, zalane świece lub pęknięte kable. Najczęściej objawami tych usterek są problemy z uruchomieniem silnika, utrata mocy, problemy z przyspieszeniem, zwiększony poziom spalania paliwa oraz szarpanie silnika podczas jazdy. Naprawa związana jest z wymianą części, dlatego przychodzimy do Ciebie ze swoją propozycją. Doskonałej jakości części zarówno zamienne, jak i oryginalne znajdziesz w wyjątkowo korzystnych cenach. Czym się od siebie różnią? Właśnie przede wszystkim ceną. Bowiem części zamienne produkuje ta sama fabryka, która produkuje części oryginalne i dostarcza je do koncernów motoryzacyjnych. W tym wypadku mamy zmianę zachodzącą w logo producenta, ale na pewno nie w jakości. Nasza oferta obejmuje takie marki jak Automotor France, Bosch, CSV electronic parts, Angli, Ashuki, Commercial ingition czy General Motors.

Części układu zapłonowego - wybierz najlepiej

Do elementów najszybciej zużywających się należą z pewnością świece. Wymiana ich zalecana jest do około 50 tys. przejechanych kilometrów. Sprawa wygląda inaczej w przypadku pojazdów zasilanych gazem. Wiąże się to bowiem z szybszym zużyciem kabli i świec. Dlatego wymiany należy dokonywać średnio co 25 tys. kilometrów. Jak znaleźć część pasującą do konkretnego modelu auta? Możliwości są dwie. Możesz skorzystać z wyszukiwarki lub filtrów dostępnych na stronie. Korzystając z wyszukiwarki, należy wpisać numer VIN pojazdu lub numer części oryginalnej. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, warto skorzystać z drugiej opcji. Wpisz rok produkcji, markę, model, typ modelu pojazdu oraz podaj ewentualne modyfikacje. Pamiętając, że one również mogą mieć wpływ na zmianę numeru części, która powinna być zamontowana. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Profesjonalna obsługa z przyjemnością odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci w doborze części szytych na miarę Twojego auta.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)