Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Układ wydechowy - jeden z najważniejszych elementów budowy samochodu

Układ wydechowy jest jednym z najważniejszych elementów budowy każdego auta. Przyczynia się on nie tylko do większego komfortu jazdy, ale również, a może przede wszystkim umożliwia prawidłową pracę silnika. Wpływa także na zmniejszenie ilości emitowanych spalin i szkodliwych substancji. Głównymi elementami układu wydechowego są kolektory wydechowetłumiki, rury wydechowe z katalizatorami, sondy lambdy oraz filtry cząstek stałych i zawory EGR. Wszystkie te części znajdziesz w naszej szerokiej ofercie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów części dostępne są od ręki w wyjątkowo korzystnych cenach. Dzięki temu decydując się na zakup w naszym sklepie, nie musisz długo czekać na realizację zamówienia ani martwić się, że zakup mocno nadszarpnie Twój budżet domowy lub firmowy. Nasza szeroka oferta obejmuje części zarówno do samochodów wypuszczonych przez koncerny niemieckie, japońskie, jak i amerykańskie. Niezależnie więc od tego, czy podróżujesz Oplem, Mercedesem, Teslą, BMW, Toyotą, Fordem, Jaguarem czy Saabem u nas znajdziesz części, których potrzebujesz. W ofercie dostępne są zarówno zamienniki, jak i części oryginalne. To, które wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. My gwarantujemy, że wszystkie są nowe i w pełni sprawne.

Jakie części mogą być potrzebne do naprawy układu wydechowego?

Motoryzacja to jedna z gałęzi przemysłu, która rozwija się w zawrotnym tempie. Dlatego dziś układy wydechowe niczym nie przypominają tych, które montowane były w samochodach jeszcze kilkanaście lat temu. To wszystko wynika z coraz większej świadomości ludzi oraz konieczności dbania o środowisko i naturę. Normy spalinowe, jakich przestrzegać muszą koncerny motoryzacyjne wpływają na ostateczną budowę układu wydechowego.

Jak każda inna część w samochodzie, tak i elementy układu wydechowego mogą ulec uszkodzeniu. Żaden kierowca nie powinien mieć jednak problemów z wychwyceniem tej usterki. Wynika to z tego, że najczęściej pojawiające się objawy to głośniejsza praca silnika lub stukanie dobiegające spod samochodu. W niektórych przypadkach, podczas uszkodzenia może wyczuwalna być woń spalin we wnętrzu samochodu. W ofercie naszego sklepu dostaniesz wszystkie niezbędne do naprawy części, w tym m.in.

  • kolektory wydechowe, które przymocowane są bezpośrednio do bloku silnika i odpowiedzialne są za zbieranie gazów spalinowych z kilku znajdujących się obok siebie cylindrów silnika,
  • tłumiki odpowiadające za prawidłową redukcję hałasu,
  • umieszczone najczęściej w kolektorze wylotowym lub przewodzie odprowadzającym gazy spalinowe z turbiny sondy lambdy, które za zadanie mają badanie składu spalin,
  • filtry cząstek stałych DPF/FAP oraz zawory EGR, czyli elementy montowane najczęściej w autach z silnikiem Diesla, które spełniają normy emisji spalin Euro 4.

Wszystkie elementy wyżej wymienione oraz te, których nie wymieniliśmy, np. złącza elastyczne, chłodnice recyrkulacji powietrza czy czujniki temperatury paliwa dostępne są w naszej ofercie. W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)