Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Układ przygotowania i podawania powietrza - niezbędny element do prawidłowego funkcjonowania układu pneumatycznego

Układy pneumatyczne w samochodach charakteryzują się otwartym obiegiem czynnika roboczego. Oznacza to, że powietrze pobierane jest z atmosfery, a po wykonaniu cyklu roboczego wypuszczane jest z powrotem do atmosfery. Uzdatnianie sprężonego powietrza to proces, który polega na wytworzeniu medium roboczego o odpowiedniej klasie czystości. Jakie więc musi spełniać warunki? Przede wszystkim powietrze musi mieć odpowiednie ciśnienie. Kolejną ważną kwestią jest brak zanieczyszczeń stałych typu pył czy rdza oraz zanieczyszczeń płynnych, takich jak woda czy zanieczyszczony olej. Dodatkowo powietrze musi posiadać odpowiednią wilgoć i musi być nasycone mgłą olejową. Ten ostatni parametr nie wymaga spełnienia w przypadku układów, w których zamontowane są siłowniki niewymagające smarowania. Na układ przygotowania i podawania powietrza składa się wiele elementów. W tym np. przepustnice, sprężarki, kolektory dolotowe i ssące, chłodnice międzystopniowe oraz nagrzewnice powietrza. Wszystkie te części znajdziesz w naszej ofercie. Korzystna cena, wysoka jakość części zarówno oryginalnych, jak i zamiennych to nie jedyne powody, aby skorzystać właśnie z naszego sklepu internetowego. Oprócz tego gwarantujemy Ci wysokiej jakości obsługę, profesjonalnych doradców oraz szybką realizację zamówienia.

Elementy układu przygotowania i podawania powietrza - wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w naszym sklepie

Przygotowanie sprężonego powietrza ma na celu wydłużenie żywotności elementów pneumatyki, elementów sterujących oraz wykonawczych. W znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie awaryjności części, dzięki smarowaniu elementów ruchomych oraz uszczelnienia. Jak więc widzisz, przygotowanie sprężonego powietrza ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie Twojego pojazdu. Niezależnie od tego, jaki samochód posiadasz w naszej ofercie, znajdziesz części, których poszukujesz. Dostępne są bowiem m.in. części układu przygotowania i podawania powietrza do marek takich samochodów jak Opel, Jaguar, Fiat, Honda, Scania, Volkswagen, Chevrolet, DS czy Jeep. Poszukiwania odpowiedniej części ułatwi Ci wyszukiwarka znajdująca się na naszej stronie. Wystarczy, że podasz numer VIN samochodu lub model, rok produkcji, ewentualne modyfikacje, gdyż one również mają wpływ na wybór odpowiedniej części. W razie wątpliwości lub pytań zapraszamy Cię do kontaktu.

Oleje sprężarkowe - wybierz właściwy środek smarny

Jednym z elementów naszej oferty są oleje sprężarkowe. Odpowiedni dobór oleju jest niezwykle ważny, aczkolwiek nie zawsze łatwy. Wynika to z tego, że olej sprężarkowy pracuje w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Narażony jest na zmiany temperatur i ciśnienia, które mogą prowadzić do reakcji chemicznych. Te z kolei mogą być powodem pojawienia się degradacji oleju, a w konsekwencji cały ten łańcuszek może doprowadzić do nieprawidłowego smarowania układu. To właśnie dlatego przy wyborze oleju sprężarkowego warto wziąć pod uwagę rodzaj sprężonego gazu, typ sprężarki oraz warunki pracy. W naszej ofercie znajdziesz oleje takich marek jak BMW, Denso, Honda, Bizol czy Agrinol.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)