Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Klocki i szczęki hamulcowe - szeroki wybór części w konkurencyjnych cenach

Nasz sklep internetowy od wielu lat działa w branży motoryzacyjnej. W swojej ofercie posiadamy między innymi klocki i szczęki hamulcowepłyny hamulcoweokładziny oraz tarcze. Wszystkie dostępne produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, odpornych na rdzę. Doskonała jakość jest gwarancją Twojego sprawnego auta oraz bezpieczeństwa. Nasza oferta składa się zarówno z części oryginalnych, jak i zamiennych. Czym one się od siebie różnią? Przede wszystkim ceną. Części zamienne bowiem produkowane są przez tego samego dostawcę, który dostarcza części do koncernów samochodowych. Nie musisz się więc obawiać. Wiemy, że wyszukiwanie części bywa problematyczne, dlatego z przyjemnością udostępniamy Ci naszą wyszukiwarkę. Wystarczy, że wpiszesz numer VIN, aby znaleźć część tworzony z myślą o Twoim samochodzie. Jeśli nie jest to z jakichś przyczyn możliwe, masz również możliwość skorzystania z filtrów. Wpisz rok produkcji auta, markę, model, typ modelu oraz podaj ewentualne modyfikacje, które mogły mieć wpływ na zamontowane części.

Klocki hamulcowe - niezbędny element układu hamulcowego

Klocki hamulcowe są jednym z podstawowych elementów układu hamulcowego. Podczas hamowania dociskane są do tarczy hamulcowej po obu jej stronach, dzięki czemu pojazd traci prędkość. Ich konstrukcja składa się z płyty nośnej i materiału ciernego, inaczej nazywanego okładziną. To właśnie jakość tego drugiego elementu ma największe znaczenie. Dlaczego? Ponieważ podczas hamowania dochodzi do tarcia, które wytwarza temperaturę pracy dochodzącą nawet do 500oC. Trudne warunki pracy oznaczają, że zdecydowanie warto podczas zakupu klocków zwrócić uwagę na twardość okładziny. W naszej ofercie znajdują się takie marki klocków hamulcowych jak np. ABE, ABS, APEC braking, Advics, Aisin, Alanko, Allied Nippon czy Ashika. Z uwagi na to, że klocki hamulcowe tworzą jeden z najważniejszych elementów układu warto dokonywać regularnej kontroli i wymiany. Konkretny czas do zmiany nie jest ustalony bowiem ich zużycie zależne jest od wielu czynników, w tym jakości okładziny ciernej, stylu jazdy czy częstotliwości hamowania. Warto jednak po około 20 tys. przejechanych kilometrów regularnie kontrolować ich stan. Mając również na uwadze fakt, że zwlekanie z tym może doprowadzić do uszkodzenia tarczy hamulcowej.

Szczęki hamulcowe - u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz

Nasza szeroka oferta zawiera prócz klocków hamulcowych również szczęki hamulcowe. Ten nieruchomy człon hamujący, wyposażony został w okładziny cierne. W trakcie hamowania naciskane rozpieracza wykonują niewielki obrót o wyjątkowo mały kąt. Za powrót szczęk do wyjściowej pozycji odpowiada układ sprężyn. Rozróżnia się szczęki współbieżne i przeciwbieżne. Pierwszy rodzaj podczas hamowania obiera kierunek zgodny ruchem wirowym. Natomiast szczęki przeciwbieżne przyjmują kierunek przeciwny do ruchu wskazówek zegara. W naszym sklepie znajdziesz produkty do takich marek samochodów jak np. Audi, Chevrolet, Ford, Mazda, Mercedes, Skoda, Toyota, Volvo czy Volkswagen.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)