Вы пользуетесь версией браузера, которая не поддерживает многие современные технологии, из-за чего часть страниц отображается некорректно. Подробнее

Klimatyzacja w samochodzie - niezbędny element dzisiejszych standardów

Samochód bez klimatyzacji? Dziś trudno sobie wyobrazić taki fenomen. I nie jest to żadne nadużycie z naszej strony. Wszak coraz częściej kierowcy zmuszani są do korzystania z niej zarówno latem, jak i zimą. Gorące dni w okresie letnim i wiosennym nie oszczędzają kierowców, dlatego choćby krótka przejażdżka bez włączonej klimatyzacji zakrawa na trwogę. Podobnie zresztą jest zimą, kiedy wchodząc do wyziębionego wnętrza auta, marzymy o włączeniu ogrzewania. Oprócz tego, że system ogrzewania i klimatyzacji wpływa w znacznym stopniu na komfort jazdy, wpływa również na bezpieczeństwo. Jak? Nadmuch ciepłego powietrza skierowany na szyby usuwa z nich parę wodną, dając kierowcy niczym nieograniczone pole widoczności. Aby jednak klimatyzacja odgrywała swoją rolę, musi być w pełni sprawna. Warto, więc o nią dbać. W przypadku awarii konieczny może być zakup części. Warto w takiej sytuacji skorzystać z naszej oferty. W sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować. Niezależnie od tego, czy poruszasz się samochodem marki Skoda, Honda, Ford, BMW, Peugeot, Smart czy Citroen u nas znajdziesz część, której szukasz.

Parowniki, wentylatory, dmuchawy i sprężarki klimatyzatorów wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz u nas

Jednymi z najważniejszych elementów wchodzących w skład budowy układu klimatyzacji w samochodzie są kompresory, skraplaczeparowniki, zawory rozprężne oraz osuszacze. Wszystkie te elementy znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Nowe, w pełni sprawne części zarówno oryginalne, jak i zamienne dostępne są w konkurencyjnych cenach. Szybka wysyłka oraz profesjonalna obsługa to dodatkowy plus skorzystania z naszych usług. Jedną z najważniejszych części budowy klimatyzacji w aucie jest kompresor. Jego rolą jest wprawianie w ruch czynnika. Gdyby nie on, czynnik klimatyzacji nie byłby w stanie przemieszczać się po układzie. Nie jest to jednak jego jedyna rola. Sprężarka klimatyzacji ma również za zadanie tłoczenie sprężonego czynnika do skraplacza. Jego zadaniem jest odprowadzenie ciepła z czynnika chłodniczego oraz zmiana stanu skupienia czynnika z gazowej w płynną. Następny w użyciu jest osuszacz, który pełni funkcję ochrony przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz wilgocią. Ostatnim etapem przed ponownym trafieniem chłodziwa do kompresora jest chłodzenie czynnika i zwiększenie jego objętości - takie zadanie ma zawór rozprężny.

Klimatyzacja w samochodzie - układ bezobsługowy?

Wbrew temu, co wydaje się większości ludzi, układ klimatyzacji nie jest wcale układem bezobsługowym. Choć na co dzień nie wymaga od kierowcy zbyt dużego zaangażowania, to warto pamiętać, że składa się z elementów eksploatacyjnych, które mogą ulec awarii. Skutkiem uszkodzenia układu klimatyzacji w samochodzie jest m.in. brak chłodzenia, parowanie szyb oraz nieprzyjemny zapach. Nie warto bagatelizować żadnej z tych awarii, ponieważ te mniejsze uszkodzenia możesz usunąć szybko i niedrogo. Jednak pamiętaj, że jedna awaria, może nieść za sobą kolejne, co w rezultacie może doprowadzić do tego, że układ klimatyzacji i ogrzewania przestanie działać całkowicie. Niezależnie od sytuacji, w jakiej jesteś, korzystając z naszej oferty z pewnością uda Ci się zaoszczędzić.

Nasz sklep internetowy sprawia, że części samochodowe dostępne są w całej Polsce!:

Zamówienia wysyłamy kurierem, jednak istnieje możliwość zakupów z odbiorem osobistym (zobacz adres sklepu)