image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Wszystkie towary Mahle Original 

Niemiecka firma Mahle została założona w 1920 roku i w ciągu stu lat stała się jednym z największych na świecie producentów części do i wokół silnika. W 2017 roku obroty firmy wyniosły 956 mln euro. Aby osiągnąć te wyniki, firma zatrudnia 78.000 osób w 170 lokalizacjach na całym świecie. Firma produkuje produkty pod siedmioma markami. Części zamienne MAHLE, Knecht i Behr są dostępne dla polskich właścicieli samochodów. Metal Leve, Izumi, Clevite to marki dla lokalnych rynków Ameryki Południowej, Japonii i USA, a BRAIN BEE produkuje urządzenia dla stacji paliw.
Części zamienne do samochodów
Generator rozrusznika, zawiesiny, hamulce, przekładnia, silnik, układ kierowniczy, zapłon, ogrzewania i klimatyzacji, wytwarzanie i dostarczanie powietrza, układ paliwowy, systemy chłodzenia, filtry.
Wszystkie produkty
Oleje, płyny i chemia samochodowa
Chemia samochodowa, płyny, farby, lakiery, uszczelniacze, oleje, dodatki, smary, środki myjące i czyszczące
Wszystkie produkty

części mahle

O firmie Mahle

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do większości innych znanych niemieckich firm, Mahle nie został pierwotnie stworzony przez człowieka, który nadał jej swoje imię. Hermann Mahle przybył do pracy jako inżynier w eksperymentalnym warsztacie samochodowym zorganizowanym przez Helmuta Girtha. A w ciągu zaledwie dwóch lat, firma rozrosła się z 7 do 100 osób. Wkrótce do Helmuta dołączył jego brat Ernst, równie utalentowany inżynier, a nieco później firma otrzymała ich nazwisko. Firma Mahle twierdzi, że ponad 140 producentów samochodów i producentów silników instaluje części Mahle. Są wśród nich BMW, Alfa Romeo, Ferrari, Toyota, Fiat, Suzuki, Ford, General Motors, VAG Group i Volvo.

Największy asortyment części jest dostępny pod marką Mahle - komponenty silnika, urządzenia peryferyjne i inne części. Pod marką Knecht  produkuje filtry, pod marką BEHR – termostaty, przełączniki temperatury i termosensory. Koncern jest również właścicielem trzech innych lokalnych marek. Clevite to części silnikowe do samochodów amerykańskich. Metal Leve to szeroka gama części zamiennych, które są sprzedawane tylko w Ameryce Południowej. A Izumi - to części zamienne do pojazdów użytkowych w Japonii. Siódma marka, Brain Bee, jest używana do produkcji wyposażenia serwisowego samochodów. Oprócz przedstawionego poniżej głównego asortymentu części zamiennych, na liście produktów firmy znajdują się silniki elektryczne i elektronika siłowa do samochodów elektrycznych, a także linia części zamiennych Classic Line do klasycznych zegarów samochodowych.

Łożyska rękawów Mahle

Mahle stale rozwija łożyska ślizgowe do nowych silników, a doświadczenie producentów samochodów jest stale wykorzystywane w wyniku wspólnych projektów lub rozwoju firmy. W ofercie firmy znajdują się tuleje łożyskowe i podkładki regulacyjne o średnicach od 27 do 140 mm oraz tuleje łożyskowe o średnicach od 6 do 105 mm. Aby sprostać coraz bardziej złożonym wyzwaniom, przed którymi stają łożyska w nowoczesnych silnikach, firma stosuje wielowarstwową technologię produkcji, w której każda warstwa spełnia swoją funkcję. Tak więc gama łożysk Mahle obejmuje cztery typy: 

  • łożyska pełne jednometalowe, 
  • łożyska bimetalowe wykonane ze stali i z warstwami metalowymi łożysk, 
  • łożyska trójmetalowe do silników z doładowaniem
  • łożyska natryskowe do silników o szczególnie dużej mocy.

Wyściółki butli Mahle