image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji

Wszystkie towary Mahle Original 

Niemiecka firma Mahle została założona w 1920 roku i w ciągu stu lat stała się jednym z największych na świecie producentów części do i wokół silnika. W 2017 roku obroty firmy wyniosły 956 mln euro. Aby osiągnąć te wyniki, firma zatrudnia 78.000 osób w 170 lokalizacjach na całym świecie. Firma produkuje produkty pod siedmioma markami. Części zamienne MAHLE, Knecht i Behr są dostępne dla polskich właścicieli samochodów. Metal Leve, Izumi, Clevite to marki dla lokalnych rynków Ameryki Południowej, Japonii i USA, a BRAIN BEE produkuje urządzenia dla stacji paliw.
Części zamienne do samochodów
Generator rozrusznika, zawiesiny, hamulce, przekładnia, silnik, układ kierowniczy, zapłon, ogrzewania i klimatyzacji, wytwarzanie i dostarczanie powietrza, układ paliwowy, systemy chłodzenia, filtry.
Wszystkie produkty
Elementy zawieszenia Amortyzatory, MacPherson, poduszki i łożyska, silentblocki, sworznie, zawieszenie pneumatyczne, łożyska piasty, sprężyny, osłony i odboje, dźwignie, resory, stabilizatory i gumy
Oleje, płyny i chemia samochodowa
Chemia samochodowa, płyny, farby, lakiery, uszczelniacze, oleje, dodatki, smary, środki myjące i czyszczące
Wszystkie produkty

części mahle

O firmie Mahle

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do większości innych znanych niemieckich firm, Mahle nie został pierwotnie stworzony przez człowieka, który nadał jej swoje imię. Hermann Mahle przybył do pracy jako inżynier w eksperymentalnym warsztacie samochodowym zorganizowanym przez Helmuta Girtha. A w ciągu zaledwie dwóch lat, firma rozrosła się z 7 do 100 osób. Wkrótce do Helmuta dołączył jego brat Ernst, równie utalentowany inżynier, a nieco później firma otrzymała ich nazwisko. Firma Mahle twierdzi, że ponad 140 producentów samochodów i producentów silników instaluje części Mahle. Są wśród nich BMW, Alfa Romeo, Ferrari, Toyota, Fiat, Suzuki, Ford, General Motors, VAG Group i Volvo.

Największy asortyment części jest dostępny pod marką Mahle - komponenty silnika, urządzenia peryferyjne i inne części. Pod marką Knecht  produkuje filtry, pod marką BEHR – termostaty, przełączniki temperatury i termosensory. Koncern jest również właścicielem trzech innych lokalnych marek. Clevite to części silnikowe do samochodów amerykańskich. Metal Leve to szeroka gama części zamiennych, które są sprzedawane tylko w Ameryce Południowej. A Izumi - to części zamienne do pojazdów użytkowych w Japonii. Siódma marka, Brain Bee, jest używana do produkcji wyposażenia serwisowego samochodów. Oprócz przedstawionego poniżej głównego asortymentu części zamiennych, na liście produktów firmy znajdują się silniki elektryczne i elektronika siłowa do samochodów elektrycznych, a także linia części zamiennych Classic Line do klasycznych zegarów samochodowych.

Łożyska rękawów Mahle

Mahle stale rozwija łożyska ślizgowe do nowych silników, a doświadczenie producentów samochodów jest stale wykorzystywane w wyniku wspólnych projektów lub rozwoju firmy. W ofercie firmy znajdują się tuleje łożyskowe i podkładki regulacyjne o średnicach od 27 do 140 mm oraz tuleje łożyskowe o średnicach od 6 do 105 mm. Aby sprostać coraz bardziej złożonym wyzwaniom, przed którymi stają łożyska w nowoczesnych silnikach, firma stosuje wielowarstwową technologię produkcji, w której każda warstwa spełnia swoją funkcję. Tak więc gama łożysk Mahle obejmuje cztery typy: 

  • łożyska pełne jednometalowe, 
  • łożyska bimetalowe wykonane ze stali i z warstwami metalowymi łożysk, 
  • łożyska trójmetalowe do silników z doładowaniem
  • łożyska natryskowe do silników o szczególnie dużej mocy.

Wyściółki butli Mahle