image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Wszystkie towary KYB (Kayaba) 

KYB jest największym w Japonii producentem hydrauliki siłowej oraz jednym z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż (OE). Każdego tygodnia na całym świecie powstaje ponad milion amortyzatorów KYB. KYB posiada największą na świecie fabrykę produkującą amortyzatory zlokalizowaną w Gifu (Japonia). Na terenie Europy znajdują się 3 fabryki KYB produkujące amortyzatory na oryginalne wyposażenie oraz na rynek części zamiennych, a także nowoczesna fabryka sprężyn zawieszenia. Ponad 4,5 miliony referencji dostępnych na magazynie KYB jest dystrybuowane przez 10 oddziałów w Europie, zapewniając najwyższą swiatową jakość produktu i obsługi klienta oraz wsparcie techniczne.
Części do nadwozia
Szyby, bagażniki , tylne, przednie i boczne nakładki i listwy, drzwi, kabiny, błotniki, dachy
Wszystkie produkty

O firmie KYB

Siedziba główna znajduje się w Tokio, w Japonii. Na całym świecie pracuje ponad 11,500 osób.

Lata doświadczeń pozwoliły KYB stać się wiodącą firmą nie tylko w produkcji przemysłowej i dalszym rozwoju amortyzatorów i sprężyn, ale także w dziedzinie zintegrowanych systemów sterowania pojazdem wraz z modułem zawieszenia.

Dziś jeden na cztery samochody na świecie zjeżdża z taśmy przenośnika z amortyzatorami KYB.

Zakres produktów KYB (Kayaba):

  • Standardowe serie amortyzatorów;
  • Amortyzatory sportowe i tuningowe;
  • Sprężyny;
  • Zestawy ochronne (osłony i odboje);
  • Zestawy instalacyjne (górne podpory);


Amortyzatory KYB są jednymi najlepszych amortyzatorów na rynku. Można je odnieść do segmentu premium, chociaż cena części zamiennych do samochodów budżetowych jest również dość przystępna.

Producent KYB posiada wiele linii amortyzatorów, choć są tylko dwie główne.

Jaka jest różnica między amortyzatorami olejowymi a gazowymi??

Według opinii większości właścicieli samochodów, amortyzatory olejowe są "bardziej miękkie", samochód czuje się bardziej komfortowo, ale przechyla się bardziej w zakrętach i "gryzie" podczas przyspieszania i hamowania. Amortyzatory gazowo-olejowe są bardziej sztywne, ale zapewniają lepszą kontrolę nad drogą i jazdą. Przypominamy, że we wszystkich amortyzatorach, niezależnie od konstrukcji, stosuje się olej, a raczej specjalny płyn hydrauliczny. W amortyzatorach olejowych ciśnienie powietrza jest atmosferyczne, natomiast w amortyzatorach gazowo-olejowych - zarówno jedno-, jak i dwururowych - w celu poprawy ich działania, gaz obojętny jest wtryskiwany pod wysokim ciśnieniem. Dlatego profesjonaliści nazywają amortyzatory olejowo-gazowe "wypełnione gazem".

Amortyzatory KYB (Kayaba) PREMIUM

Dwururowe amortyzatory olejowe Premium - najlepsza opcja dla ekonomicznej wymiany zużytego oryginalnego amortyzatora. Zwiększony poziom komfortu.

W zależności od pojazdu wymagane są różne konstrukcje amortyzatorów. Można je łatwo zidentyfikować po pierwszych dwóch cyfrach kodu. Jeśli numer zaczyna się od 44, to jest to klasyczny amortyzator dwururowy. Jeśli 63, to jest to stojak dwururowy typu Macpherson. Jeżeli 66, to jest to dwururowy nabój z olejem. Z tych liczb można również wywnioskować, że jest to amortyzator olejowy przed tobą.

kayaba amortyzator

Amortyzatory KYB (Kayaba) EXCEL-G

Dwururowe sprężyny gazowe Excel-G to doskonała opcja do wymiany konwencjonalnych amortyzatorów, zapewniająca lepsze prowadzenie pojazdu i zwiększająca bezpieczeństwo jazdy.

Różnią się one również wyglądem o dwie pierwsze cyfry numeru. Jeśli zaczyna się od 34, to jest to klasyczny amortyzator dwururowy. Jeśli zaczyna się od 33, to jest to stojak dwururowy typu Macpherson. Jeśli 36, to jest to dwururowy nabój gazowy.


kyb amortyzatory

Amortyzatory KYB (Kayaba) GAS-A-JUST

Samonastawne amortyzatory jednorurowe Gas-A-Just to idealny zamiennik dla pojazdów, które wymagają wysokiej precyzji prowadzenia i wysokiej przyczepności do każdej powierzchni drogi. Nieważne, czy to autostrada, czy prawdziwa droga off-road.

Seria Gas-A-Just to ekskluzywny jednorurowy amortyzator, który jest uważany za "samoregulujący się" i wykorzystuje odporny na warunki atmosferyczne płyn amortyzujący. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji zapewniają one większą stabilność. Stosuje się go tylko do samochodów ze standardowymi amortyzatorami jednorurowymi.

kayaba amortyzatory

Amortyzatory KYB (Kayaba) ULTRA SR

Dwururowe, wysokowydajne sprężyny gazowe Ultra SR to specjalne rozwiązanie, które zapewnia najlepsze prowadzenie i maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy w trybie półsportowym i sportowym.

Są one montowane standardowo w wielu samochodach sportowych. Amortyzatory dla agresywnego stylu jazdy i potężnych samochodów. Jest jeszcze jedna sportowa seria - amortyzatory AGX. Różnią się one tym, że pozwalają na niezależną regulację tłumienia, dostosowując je do cyklu cztero- lub ośmiodrożnego.


amortyzator kyb

Amortyzatory KYB (Kayaba) AGX

Regulowane amortyzatory dwururowe Kayaba AGX z wypełnieniem gazowym - specjalna seria umożliwiająca kierowcy samodzielną zmianę sztywności tłumienia amortyzatorów w zależności od specyfiki warunków drogowych, bez konieczności demontażu i stosowania specjalnych narzędzi, za pomocą zewnętrznego regulatora.

amortyzator kayaba


Amortyzatory KYB (Kayaba) MONOMAX

Wysokociśnieniowe jednorurowe sprężyny gazowe MonoMax zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w pojazdach 4×4, przetwornikach i modelach sportowych bazujących na nich.

Został on opracowany specjalnie dla amerykańskich pickupów i SUV-ów z napędem na wszystkie koła.

amortyzatory kyb


Amortyzatory KYB (Kayaba) KLASSIC 

Seria K'lassic jest przeznaczona do bezpiecznej i ekonomicznej wymiany amortyzatorów w starszych modelach samochodów.

Warto zwrócić uwagę na asortyment Klassic - pojawił się on całkiem niedawno, zaledwie kilka lat temu. Amortyzatory K'lassic są przeznaczone do bezpiecznej i ekonomicznej wymiany amortyzatorów w starszych modelach samochodów.

Tak, nie mylisz się - to niedrogie amortyzatory KYB wyłącznie dla "starszych aut". W tej serii nie znajdziesz amortyzatorów do samochodów poniżej 20 roku życia - tylko old school.


amortyzatory kayaba


Sprężyny KYB (Kayaba) K-FLEX 

Wysokiej jakości sprężyny zawieszenia Kayaba do samochodów osobowych i użytkowych, produkowane w ścisłej zgodności z wymaganiami producentów samochodów.Zestawy ochronne KYB (Kayaba). Osłony i odboje

Zestaw osłon i odbojów KYB skutecznie chroni trzpień, korpus i uszczelnienie amortyzatora przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi.Zestawy instalacyjne KYB (Kayaba). Górne podpory

Górne podpory KYB, wykonane z wysokiej jakości materiałów na nowoczesnym wyposażeniu, poprawiają prowadzenie i komfort na każdej drodze. Jeden z kluczowych elementów zawieszenia
zestaw instalacyjny kayabaWydajność amortyzatorów KYB (Kayaba). Test hamowania (patrz film):


Amortyzatory i części Kayaba

Kayaba opinie zbiera wyłącznie pozytywne, ponieważ jest największym producentem amortyzatorów samochodowych na świecie. Produkuje tygodniowo ponad milion amortyzatorów, a szeroka oferta japońskiego producenta jest dostępna na wielu kontynentach. Co czwarty samochód wyjeżdżający obecnie z fabryki jest wyposażony w Kayaba amortyzatory. To pokazuje, jak wysokiej jakości są to części.

Jako pierwszy montaż, produkty tej marki stosują producenci takich samochodów, jak Alfa Romeo, Chrysler, Ford, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Subaru czy Toyota. Tak duży sukces marce udało się osiągnąć dzięki dużemu doświadczeniu, stosowaniu wysokiej jakości komponentów, jak i wypracowaniu technik docenianych przez ekspertów. Warto w swoim samochodzie posiadać amortyzatory Kayaba. Sklep 2407.pl ma je w swojej ofercie, dlatego nie będzie żadnych problemów ze znalezieniem rozwiązania dopasowanego do potrzeb. 

Katalog części KAYABA jest dostępny na 2407.pl.

Katalog KAYABA

KYB dysponuje szerokim asortymentem amortyzatorów. Rodzaje amortyzatorów Kayaba są następujące:


  • KYB Premium – amortyzatory olejowe, które mają taką samo specyfikację techniczną co oryginalne wyposażenie samochodu. Posiadają podwójny układ zaworów trójstopniowych i wielowargowy uszczelniacz olejowy. Są wyposażone w teflonową prowadnicę tłoczkową, która chromowana jest na twardo.
  • KYB Excel-G – amortyzatory gazowe, które gwarantują podwyższone bezpieczeństwo samochodu. Wyposażone są w specjalne, opatentowane zawory i sprężony azot. Zapewniają wysoki komfort jazdy, przy jednocześnie niskiej aeracji. Akurat amortyzatory Kayaba Excel-G opinie zbierają wyłącznie pozytywne.
  • KYB Gas-A-Just – wysokociśnieniowe jednorurowe amortyzatory gazowe, które wykazują się o 30% wyższą siłą tłumienia niż amortyzatory dwururowe. Posiadają fenolowy pierścień uszczelniający tłoki, który zapewnia stabilną, komfortową jazdę.
  • KYB Ultra SR – wysokociśnieniowe amortyzatory jednorurowe gazowe. Idealne do samochodów szybkich i sportowych. Sprawdzają się przy osiąganiu wysokich obrotów. Zapewniają kierowcy stabilną i bezpieczną jazdę, która przy wysokich prędkościach jest niezbędna.
  • KYB AGX – amortyzatory gazowe dwururowe z regulacją siły tłumienia. Tłumią drgania adekwatne do aktualnych warunków panujących na drodze. Dopasowują się do preferencji kierowcy. Posiadają wielostopniową regulację siły tłumienia. 

Kayaba 2407.pl

Co oprócz amortyzatorów proponuje KAYABA? Sprężyny oraz inne elementy, z których składa się każdy amortyzator. Dzięki temu możliwa jest ich naprawa, gdy dojdzie do niewielkiej awarii. Trzeba jednocześnie podkreślić, że produkty japońskiego producenta wykazują się bardzo dużą wytrzymałością i bardzo rzadko ulegają awariom, co cieszy kierowców korzystających z nich w swoich samochodach. 

Warto wybierać produkty od najlepszych producentów, a zdecydowanie należy do nich Kayaba. Sklep 2407.pl dokładnie o tym wie, dlatego amortyzatory japońskiego producenta ma w swojej ofercie, i to w bardzo dużej ilości.