image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji

Części Febi 

Towary do samochodów osobowych i ciężarowych
Części zamienne do samochodów
Generator rozrusznika, zawiesiny, hamulce, przekładnia, silnik, układ kierowniczy, zapłon, ogrzewania i klimatyzacji, wytwarzanie i dostarczanie powietrza, układ paliwowy, systemy chłodzenia, filtry.
Wszystkie produkty
Części do nadwozia
Szyby, bagażniki , tylne, przednie i boczne nakładki i listwy, drzwi, kabiny, błotniki, dachy
Wszystkie produkty
Oświetlenie‎ samochodu
Światła tylne, lampy LED, oświetlenie wnętrza, reflektory przednie, światła przeciwmgielne, światła sygnalizacyjne
Wszystkie produkty
Żarówki Żarówki halogenowe i główne, żarniki xenonowe, żarówki LED, oświetlenie pomocniczne, jednostki zapłonu, zestawy xenonowe, przewody
Narzędzia i wyposażenie
Wiertarki, wiertła, narzędzia skrawające, narzędzia i urządzenia dla stacji obsługi, meble warsztatowe, narzędzia pneumatyczne i ręczne, odzież ochronna i sprzęt ochronny, elektronarzędzia
Wszystkie produkty
Sport, rekreacja, turystyka
Odzież, obuwie, artykuły dla turystyki, łowiectwa i rybołówstwa, sprzęt sportowy, artykuły do autopikniku, rowery i transport dla dzieci
Wszystkie produkty

części febi

O firmie Febi

Po założeniu w 1844 roku, firma przez długi czas handlowała różnymi wyrobami metalowymi. W 1880 r. Ferdinand Bilstein zdał sobie sprawę, że bardziej opłacalna jest produkcja, a następnie sprzedaż, więc zaczął produkować zaostrzone śruby i nakrętki. Przełomem była śruba sprężynowa, która musiała zostać opatentowana w 1921 roku. Nieco później pojawiła się marka Febi, a za nią rozszerzył się asortyment. Następnie firma zaczęła się szybko i sprawnie rozwijać, wchodząc na nowe rynki i rozwijając produkcję coraz większej ilości części, w tym do samochodów ciężarowych.

Pełny asortyment części zamiennych koncernu to 60 000 pozycji. Spośród nich, 37.000 części to produkty Febi. Są to produkty do samochodów osobowych (części silnika, skrzyni biegów i zawieszenia) i ciężarowych (części układu hamulcowego, złącza do przyczep, części kabiny i nadwozia, części do silnika).

Części zamienne Febi

Część części zamiennych Febi jest produkowana niezależnie, łącznie z jej główną fabryką w Ennepetal. A część jest zamawiana u wiarygodnych partnerów - na przykład takich renomowanych firm jak Iwis i Stabilus.

Jak każda niemiecka firma, Febi dba o jakość i ceni sobie zaufanie, jakie budzą produkty oznaczone jako "Made in Germany". Własna produkcja i staranna kontrola jakości pozwalają na produkcję części zamiennych, które spełniają wszystkie wymagania producentów samochodów. Poziom części OE jest głównym punktem odniesienia dla Febi. Pomaga w tym doświadczenie z zakresu dostaw do zakładów montażowych samochodów osobowych Mercedes-Benz i ciężarówek DAF.

Firma testuje wszystkie wyprodukowane i zamówione części zamienne, aby zapewnić ich jakość. Testy przeprowadzane są na różnych etapach i różne działy ściśle ze sobą współpracują w tym procesie, ponieważ każdy z nich odgrywa ważną rolę. Badania obejmują kontrole wymiarowe armatury, kontrole materiałowe użytych materiałów oraz próby niszczenia pod kątem jakości produktu.

Marka Febi jest częścią Bilstein Group:


Zakres towarów samochodowych objętych znakiem towarowym Febi

 • Szczegóły dotyczące układu kierowniczego i zawieszenia Febi
 • Części gumowo-metalowe (wsporniki i bloki ciche) Febi
 • Części układu hamulcowego Febi
 • Czujniki i siłowniki Febi
 • Szczegóły dotyczące elektryka Febi
 • Szczegóły systemu klimatyzacji i ogrzewania Febi
 • Mechanizm dystrybucji gazu (GDM) Szczegóły Febi
 • System chłodzenia silnika Febi
 • Płyny techniczne Febi
 • Filtry Febi
 • Szczegóły dotyczące silnika Febi
 • Śruby i nakrętki do kół Febi
 • Szczegóły dotyczące napędu Febi
 • Części nadwozia Febi
 • Szczegóły dotyczące FebiPlus

Bardziej szczegółowe informacje na temat grup produktów zostaną podane w sekcji Części samochodowe Febi.