image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji
Promocje (2)PromoCzęści do obsługi podstawowejDo OP

Wszystkie towary Boge 

Marka Boge jest jedną z marek niemieckiego koncernu ZF Friedrichshafen AG, podobnie jak marki Sachs, Lemfoerder, TRW i ZF Parts. Koncern ten można nazwać jednym z gigantów produkcji części zamiennych i rozwoju układów napędowych i zawieszenia. Amortyzatory wózkowe, jak również inne części produkowane przez ZF Friedrichshafen AG, są dostarczane do przenośników producentów samochodów. Dzięki temu w 2017 r. koncern zarobił 36,4 mld euro. ZF zatrudnia 146.000 osób w 230 spółkach zależnych w 40 krajach.


O firmie

Firma Boge und Sohn KG została założona przez Alfreda Bogeta w 1931 roku w celu produkcji amortyzatorów hydraulicznych. Opracowanie zakończyło się sukcesem i w 1933 r. projekt amortyzatora został opatentowany. Również w 1934 roku firma opanowała produkcję cichych bloków, ale obecnie produkowane są tylko zestawy serwisowe i podpory amortyzatorów. Na przełomie lat 80. i 90. firma Boge przeszła szereg przekształceń i fuzji z firmą Sachs, a następnie przejęcie przez koncern ZF. Dziś pełna oferta Boge składa się z 6000 artykułów. Spośród nich, około 4400 części to amortyzatory. Reszta to zestawy serwisowe (pylniki i zderzaki), a także górne podpory amortyzatorów. Asortyment ten jest odpowiedni dla 95% samochodów działających w Europie. Amortyzatory wózkowe są produkowane w fabrykach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA. Są one zamawiane do montażu na przenośniku taśmowym przez wielu producentów samochodów.


Amortyzatory Boge


W ofercie Boge znajduje się kilka serii amortyzatorów. Wszystkie amortyzatory są produkowane przy użyciu wielu technologii. Po pierwsze, wszystkie pręty są hartowane indukcyjnie, chromowane i polerowane na mikrowczepnie. Po drugie, uszczelnienie trzpienia ma specjalny kształt, który zmniejsza tarcie i ma dobrą charakterystykę odporności na wysokie temperatury. Po trzecie, wewnątrz amortyzatorów stosowany jest olej, który nie zmienia swojej charakterystyki w zależności od zmian temperatury. Po czwarte, kształt zaworów amortyzacyjnych i użyte materiały zmniejszają zużycie i zapewniają stabilną siłę tłumienia. Seria automatyczna to kopia tych amortyzatorów, które są zainstalowane w Twoim samochodzie na fabrycznym przenośniku. Są one dostępne zarówno w wersji gazowej jak i hydraulicznej (tj. olejowej). Mają one różne wzory, które są niezbędne dla każdego konkretnego modelu samochodu. Zapewniają komfortową jazdę, a przystępna cena czyni je bardzo popularnymi. Amortyzatory hydrauliczne Automatic przeznaczone są dla fanów komfortu i zapewniają niezawodne tłumienie na wszystkich nawierzchniach dróg. Z kolei sprężyny gazowe są bardziej odpowiednie dla wentylatorów prędkościowych i regulacyjnych. Amortyzatory gazowe dostępne są również w wersji dwururowej lub jednorurowej. Seria Turbo ma gadatliwą nazwę. Są to wyłącznie amortyzatory gazowe dla tych właścicieli samochodów, którzy chcą, aby ich samochód był bardziej "naładowany". Mogą być wykonane z dodatkowym kanałem bocznym zmieniającym sztywność, lub w wariancie z bardziej efektywnymi ustawieniami pracy. Mogą to być zarówno rury pojedyncze jak i podwójne. Seria Turbo 24 była wcześniej znana jako Extreme. Seria ta obejmuje amortyzatory, które mogą być montowane w SUV-ach i samochodach sportowych. Można je regulować niezależnie, zmieniając położenie płyty sprężynującej. Można też użyć amortyzatorów z samoregulującym się elementem sprężynowym. Te ostatnie mogą reagować na obciążenie zmieniając swoją własną pozycję.


Podpory amortyzacyjne Boge


Mocowanie amortyzatora Boge'a (podstawa amortyzatora) zapewnia trwałość i wydajność, aby wytrzymać ciężar pojazdu i zapewnia niezawodną kontrolę nad podstawą, zapobiegając przenikaniu drgań i hałasu do podwozia. Ta część zapewnia również lepszy kontakt opony z nawierzchnią i skraca drogę hamowania dla maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu wsporników Boge'a wraz z amortyzatorami można poprawić sterowność, komfort i bezpieczeństwo.


Zestawy serwisowe (osłony i odboje) Boge


Zestawy serwisowe Boge zapewniają rozszerzoną gamę akcesoriów przygotowujących amortyzator do wyzwań, którym będzie musiał sprostać każdego dnia na drodze. Każdy zestaw serwisowy składa się z odboju i osłony zakrywającej pręt amortyzatora, co zapewnia wyjątkową wydajność i dłuższą żywotność amortyzatora.