image
Używasz wersji przeglądarki, która nie obsługuje wielu nowoczesnych technologii, więc niektóre strony są wyświetlane nieprawidłowo. Więcej informacji

Wszystkie towary Boge 

Marka Boge jest jedną z marek niemieckiego koncernu ZF Friedrichshafen AG, podobnie jak marki Sachs, Lemfoerder, TRW i ZF Parts. Koncern ten można nazwać jednym z gigantów produkcji części zamiennych i rozwoju układów napędowych i zawieszenia. Amortyzatory wózkowe, jak również inne części produkowane przez ZF Friedrichshafen AG, są dostarczane do przenośników producentów samochodów. Dzięki temu w 2017 r. koncern zarobił 36,4 mld euro. ZF zatrudnia 146.000 osób w 230 spółkach zależnych w 40 krajach.

Części zamienne do samochodów
Generator rozrusznika, zawiesiny, hamulce, przekładnia, silnik, układ kierowniczy, zapłon, ogrzewania i klimatyzacji, wytwarzanie i dostarczanie powietrza, układ paliwowy, systemy chłodzenia, filtry.
Wszystkie produkty
Elementy wewnętrzne
Foteliki samochodowe, siedzenia, maty, nakładki i ramki wnętrza, elementy sterujące, ochrona przeciwsłoneczna, części wewnętrzne, pokrowce, izolacja akustyczna wnętrza
Wszystkie produkty
Popularne produkty Boge
Boge 36-K65-A
1 116 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-K32-0
438 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 32-T55-0
487 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 27-079-0
167 PLN
z VAT
1 szt.
29 maja
Boge 36-H75-A
935 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-J40-0
412 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-L70-A
678 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-G87-A
845 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-G36-A
827 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-K87-A
702 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-J37-0
293 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca
Boge 36-J92-0
804 PLN
z VAT
10 szt.
18 czerwca


O firmie

Firma Boge und Sohn KG została założona przez Alfreda Bogeta w 1931 roku w celu produkcji amortyzatorów hydraulicznych. Opracowanie zakończyło się sukcesem i w 1933 r. projekt amortyzatora został opatentowany. Również w 1934 roku firma opanowała produkcję cichych bloków, ale obecnie produkowane są tylko zestawy serwisowe i podpory amortyzatorów. Na przełomie lat 80. i 90. firma Boge przeszła szereg przekształceń i fuzji z firmą Sachs, a następnie przejęcie przez koncern ZF. Dziś pełna oferta Boge składa się z 6000 artykułów. Spośród nich, około 4400 części to amortyzatory. Reszta to zestawy serwisowe (pylniki i zderzaki), a także górne podpory amortyzatorów. Asortyment ten jest odpowiedni dla 95% samochodów działających w Europie. Amortyzatory wózkowe są produkowane w fabrykach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA. Są one zamawiane do montażu na przenośniku taśmowym przez wielu producentów samochodów.


Amortyzatory Boge


W ofercie Boge znajduje się kilka serii amortyzatorów. Wszystkie amortyzatory są produkowane przy użyciu wielu technologii. Po pierwsze, wszystkie pręty są hartowane indukcyjnie, chromowane i polerowane na mikrowczepnie. Po drugie, uszczelnienie trzpienia ma specjalny kształt, który zmniejsza tarcie i ma dobrą charakterystykę odporności na wysokie temperatury. Po trzecie, wewnątrz amortyzatorów stosowany jest olej, który nie zmienia swojej charakterystyki w zależności od zmian temperatury. Po czwarte, kształt zaworów amortyzacyjnych i użyte materiały zmniejszają zużycie i zapewniają stabilną siłę tłumienia. Seria automatyczna to kopia tych amortyzatorów, które są zainstalowane w Twoim samochodzie na fabrycznym przenośniku. Są one dostępne zarówno w wersji gazowej jak i hydraulicznej (tj. olejowej). Mają one różne wzory, które są niezbędne dla każdego konkretnego modelu samochodu. Zapewniają komfortową jazdę, a przystępna cena czyni je bardzo popularnymi. Amortyzatory hydrauliczne Automatic przeznaczone są dla fanów komfortu i zapewniają niezawodne tłumienie na wszystkich nawierzchniach dróg. Z kolei sprężyny gazowe są bardziej odpowiednie dla wentylatorów prędkościowych i regulacyjnych. Amortyzatory gazowe dostępne są również w wersji dwururowej lub jednorurowej. Seria Turbo ma gadatliwą nazwę. Są to wyłącznie amortyzatory gazowe dla tych właścicieli samochodów, którzy chcą, aby ich samochód był bardziej "naładowany". Mogą być wykonane z dodatkowym kanałem bocznym zmieniającym sztywność, lub w wariancie z bardziej efektywnymi ustawieniami pracy. Mogą to być zarówno rury pojedyncze jak i podwójne. Seria Turbo 24 była wcześniej znana jako Extreme. Seria ta obejmuje amortyzatory, które mogą być montowane w SUV-ach i samochodach sportowych. Można je regulować niezależnie, zmieniając położenie płyty sprężynującej. Można też użyć amortyzatorów z samoregulującym się elementem sprężynowym. Te ostatnie mogą reagować na obciążenie zmieniając swoją własną pozycję.


Podpory amortyzacyjne Boge


Mocowanie amortyzatora Boge'a (podstawa amortyzatora) zapewnia trwałość i wydajność, aby wytrzymać ciężar pojazdu i zapewnia niezawodną kontrolę nad podstawą, zapobiegając przenikaniu drgań i hałasu do podwozia. Ta część zapewnia również lepszy kontakt opony z nawierzchnią i skraca drogę hamowania dla maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu wsporników Boge'a wraz z amortyzatorami można poprawić sterowność, komfort i bezpieczeństwo.


Zestawy serwisowe (osłony i odboje) Boge


Zestawy serwisowe Boge zapewniają rozszerzoną gamę akcesoriów przygotowujących amortyzator do wyzwań, którym będzie musiał sprostać każdego dnia na drodze. Każdy zestaw serwisowy składa się z odboju i osłony zakrywającej pręt amortyzatora, co zapewnia wyjątkową wydajność i dłuższą żywotność amortyzatora.