image
You are using a browser version that does not support many new technologies. So some of the pages are not displayed correctly. More details

Czym jest olej silnikowy syntetyczny? 

Olej silnikowy syntetyczny - z czego słyną tego typu produkty?

Oleje syntetyczne przede wszystkim wyróżniają się odpornością na utlenianie. Doskonałymi właściwościami czyszczącymi oraz równomiernym i dokładnym smarowaniem ruchomych elementów konstrukcji jednostki napędowej. Oprócz tego korzystanie z produktu, jakim jest olej silnikowy syntetyczny, przynosi korzyści w postaci zmniejszenia zużycia paliwa oraz wzmocnionej ochrony części silnika przed zużyciem. Zdecydowanie polecany jest do samochodów nowych lub takich, które nie wyróżniają się zbyt dużym przebiegiem. Zastanawiasz się nad tym, co wybrać? Olej mineralny czy syntetyczny? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Olej syntetyczny czy mineralny, który warto wybrać do nowego samochodu, lub tego z niewielkim przebiegiem?

Pośród ofert znajdujących się w naszym sklepie znajdziesz olej silnikowy syntetyczny od wielu znanych i cenionych w świecie motoryzacji producentów. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć, takich marek jak np.

 Tak bogaty asortyment olejów silnikowych syntetycznych sprawia, że niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem marki Audi, Mini, KIA, Opel, Peugeot, Volvo, Subaru, Saab czy Jaguar, u nas znajdziesz to, czego szukasz. A warto wybrać olej syntetyczny czy mineralny? Wszystko zależy od wymagań samochodu. Pamiętaj, że - tak jak już wcześniej wspomnieliśmy - oleje syntetyczne stosuje się raczej w nowych modelach aut, lub w tych, które mają niewielkie przebiegi.

Czym jest olej silnikowy syntetyczny?

Olej silnikowy syntetyczny wyprodukowany jest na bazie olejów grupy IV lub III. W jaki sposób powstaje tego typu baza olejowa? Mianowicie, powstaje ona w wyniku syntezy chemicznej krótkich łańcuchów węglowodorowych. Uściślając, ten tryb powstawania olejów silnikowych syntetycznych dotyczy grupy IV. A jak jest w przypadku olejów z grupy III? Tego typu baza wytwarzana jest w wyniku powtarzanego wielokrotnie procesu hydrokrakingu. Jest to proces krakingu prowadzony z udziałem wodoru. Celem tego zabiegu jest zmniejszenie masy cząsteczkowej składników surowca, a także zmiany proporcji, w jakich owe składniki występują.

Olej syntetyczny a mineralny - poznaj zalety stosowania

W zasadzie można powiedzieć, że olej syntetyczny a mineralny nie różni się bardzo. Zwłaszcza jeśli chodzi o funkcje pełnione w zakresie zapewnienia jednostce napędowej odpowiedniego działania. Olej silnikowy syntetyczny zmniejsza tarcie wewnątrz silnika. Oprócz tego uszczelnia wszystkie ruchome elementy silnik, zmniejsza zużycie części eksploatacyjnych. A także chłodzi ruchome części, nie dopuszczając do przegrzania. Jednak warto wziąć pod uwagę, że olej silnikowy syntetyczny ma wyższą klasę czystości oraz wyższą jakość - zwłaszcza w starciu olej syntetyczny a mineralny. Proces produkcji oleju silnikowego syntetycznego sprawia, że usuwane są niepożądane składniki - usuwa się ich więcej, niż w przypadku produkcji innych olejów. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie poszczególnych cząsteczek oleju do jednostek napędowych, w które wyposażone zostały auta. Dlatego od tego, czy wybierzesz olej mineralny czy syntetyczny zależą wymagania Twojego samochodu. W naszej ofercie znajdziesz olej silnikowy syntetyczny najwyższej jakości.

Zastanawiasz się, który olej silnikowy syntetyczny wybrać? Skontaktuj się z naszymi pracownikami. Pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt. Co więcej, korzystając z naszej oferty, masz pewność, że produkt, który otrzymujesz, jest doskonałej jakości. Zachęcać powinny także ceny, które są wyjątkowo korzystne. Dodatkowym atutem jest szybka realizacja zamówienia